Rozmiar: 12515 bajtów

    Firma "JT-KA" w swojej ofercie posiada także przyłącza wodomierzowe. Jak takie przyłącze wygląda można zobaczyć na rysunku obok.

Do czego służy ?

Urządzenie takie stosuje się w wypadku, gdy chcąc zamontować wodomierz, nie chcemy ciąć rur gdyż są one na przykład schowane pod kafelkami.

Gdzie się to montuje ?

Przyłącze montujemy w miejsce zaworu odcinającego dopływ wody do mieszkania, wkręcając je po prostu zamiast niego.

Jaki model wybrać ?

W zależności od rodzaju rury (a właściwie od jej średnicy) mamy złącza 1/2", 3/4", oraz 1". Obojętnie jakie przyłącze dobierzemy, to sam wodomierz na nim montowany musi być 1/2".Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy doborze przyłącza jest umieszczenie zaworu wodnego w ścianie (głębokość osadzenia). Jeżeli zawór jest na wierzchu (lub wystaje) to należy zamontować przyłącze "bez przedłużki" czyli z krótkim gwintem. Jeżeli zawór jest głębiej w ścianie to przyłącze powinno być z jedną przedłużką, jeśli jeszcze głębiej to z dwoma przedłużkami.
Ostatnia kategoria przyłącz to przyłącza na wodę ciepłą lub wodę zimną. Z decyzją, które wybrać nie powinno być problemów.

A co z wyjętym zaworem ?

Po montażu przyłącze spełnia także rolę wcześniej wymontowanego zaworu. Dzieje się to dzięki odpowiedniej konstrukcji urządzenia. Wodę można teraz zamykać za pomocą "motylka" umieszczonego na korpusie przyłącza wodomierzowego.